Строги мерки: Турция забранява социалните мрежи за деца под 15 години 

Още публикации

Турският парламент прие нов закон на 22 април, с който се забранява достъпът до социални мрежи за деца под 15-годишна възраст. Това съобщи държавната информационна агенция Анадолу. С това решение южната ни съседка става поредната държава, която предприема подобни рестриктивни стъпки.

Според новите текстове, приети от депутатите в Анкара, младежите под тази възраст няма да имат право да създават свои профили онлайн. За да се гарантира спазването на закона, дигиталните платформи ще бъдат задължени да внедрят надеждни системи за верификация (удостоверяване) на възрастта на потребителите си, информира турският телевизионен канал NTV.

Гласуването в Турция следва все по-отчетливата глобална тенденция за ограничаване на вредното влияние на интернет върху подрастващите. Припомняме, че наскоро Австралия предприе безпрецедентен ход, превръщайки се в пионер в тази област с въвеждането на пълна забрана за използване на социални мрежи от лица под 16-годишна възраст

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации