четвъртък, май 2, 2024

Голям обрат за Григор Димитров в Маями

Най-четени

Още публикации

След трисетов двубой с два тайбраейка Григор Димитров записа победа в първия си мач от Мастър 1000 турнира в Маями.

Ракета №1 на България победи чилиецът Алехандро Табила с 6:7 (5), 7:6 (5), 6:2 след почти два часа и половина на корта.

Първият сет играта вървеше гейм за гейм след силни изяви от начален удар и на двамата състезатели. В осмия гейм българинът изостана с 0:40 на собствен сервиз и трябваше да спасява 3 точки за пробив. В крайна сметка се стигна до тайбрек, който Димитров загубив.

Във вторият сет също се стигна до тайбрек, в който Димитров изостана с 2:5 и изходът от мача не изглеждаше обнадеждаващ за българина. Все пак хасковлията успя да вземе следващите 5 точки и изравни резултата в мача.

Третата част започна с пробив за българина, който по-късно бе удвоен и се стигна до 5:2. Последва успешен сервизгейм за Димитров и спечелване на сета и мача.

В следващия трети кръг Григор Димитров ще се изправи срещу №56 в световната ранглиста Яник Ханфман от Германия. Ханфман изненадващо елиминира Адриан Манарино от Франция след 3:6, 7:6 (1), 6:4.

Снимка: Фейсбук