Правителството отпуска средства за три храма

Още публикации

Правителството отпуска близо 3,3 милиона лева за три храма.

За ремонт, реставрация и възстановяване на храм „Св. Кирил и Методий“ в град Свищов са одобрени 2,7 милиона лева. За храм-паметник „Св. Рождество Христово“ при Шипченския манастир са предвидени 500 000 лева, а за ремонт на храм „Рождество Богородично“ в село Гигинци, община Брезник, се предоставят 74 000 лева. Кабинетът отпуска допълнително и 3 милиона лева, с които ще започнат ремонтните дейности на пътя от пристанището до манастира „Св. Вмч. Георги Зограф” в Света гора, Атон.

Общата сума, която е необходима за ремонта на пътя, възлиза на около 10 милиона лева, като се предвижда средствата да бъдат отпускани поетапно.

Снимка: pixabay

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации