Остро мнение за състоянието на градската среда във Варна предизвика внимание в социалните мрежи. Варненец алармира във фейсбук, че проблемът с натрупаните отпадъци около контейнерите не може да бъде приписван единствено на кмета Благомир Коцев, а голяма част от отговорността е на самите граждани.
„Не Благомир Коцев, а ние сме си виновни за свинщината в града“, посочва той в публикацията си.
По думите му почти навсякъде в морската столица около контейнерите се изхвърлят едрогабаритни отпадъци – стари мебели, матраци, строителни материали и други обемисти вещи.
„Защо ги изхвърляте до контейнерите? Има си определени места“, възмущава се варненецът.
Той призовава жителите и гостите на града да се разходят по произволна улица във Варна, за да видят сами проблема. Според него, ако гражданите продължават да оставят едрогабаритни отпадъци около контейнерите, няма как градът да изглежда чист, независимо от усилията на общинските служби.
Проблемът поставя отново въпроса не само за сметосъбирането и контрола, но и за личната отговорност на всеки, който живее във Варна.

