Докато е под „домашен арест“: Мъж открадна два автомобила и два пъти катастрофира

Още публикации

Млад мъж избяга от домашния си арест в Търговище, за да открадне два автомобила. 19-годишният извършител е задържан за срок до 72 часа и са му повдигнати обвинения. 

На 20 май 2025 г. мъжът решава да наруши мярката „домашен арест“, наложена му за друго престъпление, за което се разследва, и с помощта на остър предмет успява да среже поставеното му електронно устройство за контрол, след което напуска дома си. 

Отправил се към индустриалната зона на Търговище, където откраднал лек автомобил, собственост на търговско дружество, с намерението да го използва. Не успява да измине голямо разстояние и претърпява пътнотранспортно произшествие. 

От МВР уточняват, че това не отказало младия мъж от намеренията му да си намери транспорт и той противозаконно отнел втори автомобил, с който потеглил. Но още в рамките на индустриалната зона катастрофирал за втори път. Изоставил и втория автомобил и опитал да се укрие. 

Наблюдаващият прокурор ще настоява извършителят да бъде „задържан под стража“, като предстои искането за това да бъде разгледано в съда.

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации