Първанов: Радев не се е обърнал към БСП като партньор, защо тогава ние да се натискаме

Още публикации

Президентът Георги Първанов вижда президента Румен Радев като конкурент на БСП на изборите, а не като партньор.

Безметежна ще от страна на Радев конкуренцията. В лявото пространство някои говорят за партньорство, но аз твърдя и наблягам на думата конкуренция. Защото, откакто съм в политиката, а много години минаха оттогава, твърдя, че на етапа предизборна кампания ние сме конкуренти с всички. Когато прескочим изборната бариера, тогава слагаме картата на масата, слагаме офертите и започваме да разсъждаваме. Тогава ще видим има ли близост и има ли основа за някаква партньорство.

Това каза Първанов.

Реклама

Аз не съм чул господин Радев да се обърне към БСП левицата като към потенциални партньори. Защо тогава ние трябва да се натискаме ей така. Той не е казал и не е дал сигнали, че иска да представлява левите избиратели. Говори се, че има една постановка за това, че няма ляво и дясно, но по този въпрос аз имам особено мнение на етапа избори. Разбира се, че трябва да има и ясно разграничение на лявото и дясното, ние трябва да се разграничим преди да се обединим, когато сме отвъд парламента. Когато сме в самия парламент, тогава може да се търси един баланс между лявото и дясното в самото управление, и аз съм го правил, допълни в сутрешния блок на БНТ Георги Първанов.

Реклама

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации