Лидерът на партия „Величие“ и създател на „Исторически парк“ Ивелин Михайлов обяви края на проекта, около който изгради своята партия. Той призна чрез видео изявления във фейсбук, че усилията му не са срещнали очаквания отзвук и поема лична отговорност за случилото се.
„Преди години вярвах, че българите имат нужда от нещо, което да ги сплотява и да им дава повод да се гордеят с рода си. Сега знам, че много малка част имат действителна нужда от това. Няма да полагам усилия в посока, която не е желана. Това е снимка от началото, но тя показва и края. Изцяло нося отговорността, че съм повел хора в посока мечта, а не реалност“, заяви Михайлов.
Лидерът на партия „Величие“ и създател на „Исторически парк“ Ивелин Михайлов обяви края на проекта, около който изгради своята партия. Той призна чрез видео изявления във фейсбук, че усилията му не са срещнали очаквания отзвук и поема лична отговорност за случилото се.
„Преди години вярвах, че българите имат нужда от нещо, което да ги сплотява и да им дава повод да се гордеят с рода си. Сега знам, че много малка част имат действителна нужда от това. Няма да полагам усилия в посока, която не е желана. Това е снимка от началото, но тя показва и края. Изцяло нося отговорността, че съм повел хора в посока мечта, а не реалност“, заяви Михайлов.
Ивелин Михайлов: Не загубихме изборите, изпълнихме мисията си
Той заяви, че се оттегля от политиката
„Когато бяхме в Народното събрание, много хора не ни вярваха, че наистина сме на издихание и все още много хора не ни вярват. И на мен не ми вярват. Но истината е, че това, което направиха с нас толкова много години – беше геройство, че успяхме да издържим и да се концентрираме, за да победим. Да направим тази първа победа, която обаче, за съжаление, се оказа недостатъчна“, заявява Михайлов.
„Предлагаха ни много пари. Знаете – във властта предлагат на хората пари. Ние не приехме, останахме верни на хората. Това доведе до това, че днес ще трябва да връщаме автомобили, камиони, ще ги връщаме на лизинга. Ние сме виновни, че, каквито и да са пазарните условия, не сме успели наистина да получим справедливост. Едно нещо, за което ще се зарадват и хората, които не ни обичат — оставаме без коли. По-лошото е, че останахме и без камиончета по време на подготовката за голямото събитие. Но пак казвам — не можем да се сърдим на лизинга, когато хората вече са в неплатежоспособност – трябва да върнат и вещите“, заяви лидерът на „Величие“.
„Искам поне да не се петни името на партията и да не казват: „Ето, прибраха кола на „Величие’“. Тя не е на „Величие“. „Величие“ е повече от мен, „Величие“ е много повече от мен. Но поне това ще покаже на хората, че наистина сме били честни. И досега много хора ми казват: „Върви да говориш с Румен Радев“. Нямам никакво желание“, заяви Михайлов.
В края на ноември миналата година седем души бяха задържани и оставени в ареста по обвинения за участие в организирана престъпна група, пране на пари и имотни измами. Към момента Ивелин Михайлов не е привлечен като обвиняем по делото. По данни на прокуратурата чрез схемата около парка за период от около десет години са преминали над 50 милиона лева, а пострадалите са много.

