петък, май 3, 2024

Черно море Тича закова Левски след драма в София

Най-четени

Още публикации

Черно море Тича записа четвърта победа в редовния сезон от Sesame Национална баскетболна лига. Тимът надигра след драма Левски в двубой от 12-ия кръг със 79:75 в зала „Триадица“, като задълбочи лошата серия на състава на Димитър Ангелов.

Така двата състава изравняват баланса си при 4-8. На 22 декември Левски ще гостува на Балкан в „Арена Ботевград“, а ден по-късно „моряците“ ще приемат Ямбол във Варна.

Левски започна по-уверено срещата и още в първите минути направи серия от 9:2 с помощта на Джон Флорвиъс и Асен Великов. Постепенно Черно море Тича успя да стопи изоставането си до 2 точки при 12:14 след тройка на Тач Ънру, но Димитър Маринчешки и Алън Арнет направиха преднината на тима си двуцифрена за първи път от началото на двубоя – 22:12. В края на първите десет минути обаче гостите успяха да върнат част от изоставането си след кош на Тач Ънру, но веднага след това последва тройка на Дамян Николов. За оставащите 3 секунди пък Къртис Джоунс успя да се разпише за 18:25.

През втория период баскетболистите на Димитър Ангелов успяха да поддържат пренината си между 7 и 11 точки, но позволи на противника си да отбелязва лесни точки в подкошието. Преди почивката обаче Тач Ънру се нагърби с отговорността в нападение за „моряците“ и след два поредни коша стопи изоставането на тима си до 36:42.

Постепенно обаче след подновяването на играта баскетболистите на Кирил Болшаков започнаха да са по-агресивни в нападение, докато Левски пропускаше отворени стрелби. Последва серия от 7 безответни точки, с които Черно море Тича поведе в резултата с 50:49. Димитър Маринчешки и Алън Арнет успяха да върнат лидерската позиция на тима и да го изведат напред с 5 точки аванс. в последните секунди пък Къртис Джоунс и Веселин Христов върнаха 4 от точките, за да се доближат при 56:57.

Още в първата атака от заключителния период „моряците“ излезнаха отново напред с точка преднина след кош на Къртис Джоунс, но Левски направи минисерия от 9:3 и наказа Кирил Болшаков да вземе прекъсване. То помогна на „моряците“ да стигнат до 63:66 след кош на Костадин Лазаров, но в следващата атака Ейврил Уба извърши петото си лично нарушение, а при смяната му получи и техническо нарушение, което обаче бе записано на пейката на Черно море Тича. Нова минисерия направиха гостите от 5 поредни точки, а Костадин Лазаров изведе тима си с 71:68 след точно попадение от далечно разстояние, което накара Димитър Ангелов да вземе едноминутно прекъсване. То обаче на помогна на Левски сед като още в следващата атака Джон Флорвиъс направи нарушение в нападение. Марин Маринов обаче се възползва от възможността и изведе тима си с още две точки напред, а Асен Великов наниза важна тройка за 71:73. Така „моряците“ запазиха преднината си от 2 точки до последните 44 секунди, когато след прекъсване Великов се нагърби с пробив и вкара за равенството. В следващата атака обаче Къртис Джоунс също направи бърз пробив, за да изведе отново отбора си с 2 напред. Златин Георгиев пропусна да върне равенството, а пък Джоунс бе точен при двата си наказателни удара за 75:79, с които осигури победата на Черно море Тича.

Най-резултатни за успеха с по 19 точки бяха Тач Ънру и Къртис Джоунс, като първият записа 7 борби, а вторият 9 асистенции.Ейврил Уба финишира с 14 и 9 борби.

За Левски най-добър бе Алън Арнет с 16 точки, дабъл-дабъл от 14 точки и 15 борби записа Джон Флорвиъс, по 13 отбелязаха Асен Великов и Златин Георгиев, като първият добави 7 асистенции, а вторият 5.

снимка: BGbasket.com