четвъртък, май 2, 2024

Спартак с нова победа в Турция

Най-четени

Още публикации

Спартак (Варна) победи с 1:0 казахстанския Женис в приятелски двубой в Турция. Двата тима направиха не много интересен мач, като чистите голове положения бяха доста малко. Все пак “соколите” бяха една идея по-активни и повече се опитваха да организират нещо. Единственото попадение вкара Ахмед Ахмедов от дузпа в 33-ата минута, пише Sportal.bg.

Двубоят започна без интересни положения през първите 10 минути. В 11-ата обаче Никола Виденов трябваше да се намесва след удар от далечна дистанция на казахстанците. В 21-ата Дани Начев опита да застраши вратата на Женис с удар от средна дистанция, но вратарят на “жълтите” улови.

В 32-ата минута Спартак получи правото да изпълни дузпа. Ивей центрира отдясно към наказателното поле, а там Ангел Грънчов бе съборен непозволено. Ахмедов се нагърби с изпълнението и не сбърка от бялата точка – 1:0.

До края на полувремето двата тима предложиха доста битка, но без да предложат интересни положения. Така Спартак се оттегли на почивката с гол аванс.

Второто полувреме започна така, както се проведе и цялото първо – без интересни положения и с повече надиграване в средата на терена. Към 60-ата минута Женис се опита да наложи лек натиск, но без да организира нищо опасно.

До края на двубоя нямаше интересни ситуации повече. Няколко удара от далечна дистанция на Спартак не намериха целта. Към края на двубоя тимът от Астана опита да организира нещо опасно, но защитата на родния тим се справи.

Спартак – Женис 1:0

1:0 Ахмед Ахмедов (33) – д.

Спартак: 89. Никола Виденов, 19. Дмитро Семенив, 4. Радослав Терзиев, 44. Ангел Грънчов, 2. Велислав Боев, 13. Георги Мариянов, 45. Даниел Начев, 78. Велислав Минков, 14. Ромей Ивееш, 7. Георги Бабалиев, 29. Ахмед Ахмедов.

снимка: Спартак Варна