понеделник, април 29, 2024

Спартак Варна удари Бдин във Видин

Най-четени

Още публикации

Спартак победи Бдин с 1:0 в първия мач от 22-рия кръг във Втора лига във Видин и доближи лидера на 2 точки. Варненци имат 42 пункта срещу 44 на столичния Септември, който в неделя ще гостува на Спортист в Своге.

Дебют за „соколите“ записа последното им ново попълнение Цветослав Петров, който излезе титуляр като ляво крило.

В 10-ата минута Ахмедов направи голям пропуск. Топката се озова в него след ситуация, в която домакините имаха претенции за фаул, и централният нападател на „соколите“ излезе сам срещу вратаря на домакините, но би неточно.

Впоследствие на лошия терен, на който на места липсваше трева, варненци имаха контрол върху топката, но не успяха да създадат чисти ситуации.

По-добрата игра на „соколите“ обаче даде резултат в 53-тата минута. Тогава панамецът Ивей Ромееш със страхотен нисък шут не остави шансове на вратаря – 1:0 за Спартак.

До края гостите удържаха минималния си аванс с тактически правилна и дисциплинирана игра.

Съставът на Спартак: Георги Георгиев, Мехмед Сабри (88 – Дмитро Семенив), Радослав Терзиев, Александър Цветков, Велислав Боев, Йоан Бауренски (74 – Георги Мариянов), Румен Руменов, Даниел Начев, Цветослав Петров (70 – Виктор Митев), Ивей Ромееш, Ахмед Ахмедов

снимка: Спартак Варна