„Моряците“ окупираха първото място след нова победа на „Тича“ (видео)

Най-четени

Още публикации

снимка и видео: Будна Варна

Черно море победи с 2:1 Ботев (Враца) в двубой от 23-ия кръг на efbet лига на стоя стадион „Тича“. С успеха варненци отново излязоха начело във временното класиране, като водят с три точки пред втория Лудогорец, който обаче има два мача по-малко.

Атанас Илиев откри за домакините от дузпа през първото полувреме, а след почивката Меси Биатумусока  си отбеляза автогол. В края гостите върнаха интригата с попадение на Мирослав Маринов, но в крайна сметка тритеточки са за „моряците“.

Срещата започна с домакински натиск на Черно море. В 11-ата мин. Пабло Гарсия открадна топката и изпревари Браян Переа, но Федерико Бариос успя да избие в корнер.  В 27-ата минута Бубакар Траоре навлезе в наказателното поле, а Иван Дюлгеров успя да излезе и да скъси ъгъла. Четири минути след това Живко Атанасов сбърка и подаде топката на Траоре, който опита да прехвърли Дюлгеров, но прати топката покрай вратата.

В 39-ата минута Черно море получи правото да изпълни дузпа, след като Мартин Ачков извърши нарушение срещу Илиан Илиев-младши. Зад топката застана Атанас Илиев, който не остави шанс на Барбоса за 1:0.

След почивката Илиан Илиев пусна в игра Едгар Пашеко на мястото на Мишаел Алвес. Първата възможност след почивката се откри пред Андреяс Калкан, който обаче стреля право в ръцете на Бариос. В 64-ата минута след центриране от корнер Даниел Димов стреля с глава, но встрани от целта. Три минути след това Виктор Попов върна към Атанас Илиев, но след рикошет неговият удар не намери целта. В 68-ата минута Едгар Пашеко бе отказан от Бариос, след като отправи изстрел отблизо.

В 71-ата минута Илиан Илиев-младши центрира от свободен удар, а при опита на Стефан Велев да изчисти топката тя се отби в гърба на Меси Биатумусока за 2:0.

В 80-ата минута Ботев върна един гол чрез Мирослав Маринов, който се разписа отблизо за 2:1. В 85-ата минута Едгар Пашеко превзе голяма част от терена, но преди да стигне до наказателното поле топката му бе отнета.

В 88-ата минута старши треньорът на врачани Христо Янев получи червен картон и напусна техническата зона. В следващия мач на врачани срещу Арда на стадион „Христо Ботев“ Янев няма да може да води отбора.

В добавеното време на срещата Браян Переа стреля от пряк свободен удар до дъгата на наказателното поле, но прати топката право в стената.

Черно море – Ботев Враца 2:1

1:0 Атанас Илиев 41′, 2:0 Меси Биатумусока (авт), 2:1 Мирослав Маринов 80′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 33. Мишаел Алвес (46 – 23. Едгар Пашеко (90+3 – 29. Берк Бейхан), 16. Андреяс Калкан (81 – 15. Даниел Мартин), 11. Илиан Илиев-младши (76 – 17. Мартин Милушев), 9. Атанас Илиев (76 – 86. Исмаил Иса)