Дубълът на Спартак Варна размаза с 7:0 Доростол

Най-четени

Още публикации

снимка: архив Будна Варна

Младите спартаковци спечелиха срещу Доростол със 7:0 на СК „Локомотив“ в двубой от Североизточната Трета лига, показвайки зрелищен футбол. Варненци мача започнаха с голямо самочувствие и още в шестата минута плеймейкърът Никола Владев майсторски комбинира със свой съотборник на тясно пространство и с чудесен удар по земя не остави шансове на противниковия вратар.

120 секунди по-късно Дани Халачев отбеляза втори гол след центриране отляво. В 10-ата минута отново Никола Владев премина на скорост по дясното крило, а силният му удар от движение направи резултата класически.

Гостите се опитваха да пренасят играта в предни позиции, но често грешаха. В 22-рата минута останаха и с човек по-малко. Павел Стоев препъна откъсващия се Дани Халачев в борба за топката, а съдията му показа директен червен картон, въпреки оспорването на гостите.

В края на полувремето Александър Йорданов отбеляза четвърти гол след точен далечен изстрел в долния десен ъгъл на вратата. След това и Дани Халачев наказа грешка в отбраната на Доростол за 5:0.

След почивката Александър Александров с мощен удар нацели гредата, а Дани Халачев отбеляза шести гол, останал очи в очи със стража. Отново централният нападател бе най-съобразителен за седмия гол на своя тим.