сряда, май 8, 2024

Варна ДКС с драматична загуба от Дея в Демакс лига

Най-четени

Още публикации

В последния 14-и кръг от редовния сезон на женската волейболна Демакс лига тима на Варна ДКС допусна драматична домакинска загуба от Дея спорт с 2:3 гейма.

Двубоят в зала „Младост“ започна по добре за гостите, които взеха първите две части с 25:18 и 25:14.

Едва в третия гейм варненки показаха характер и се върнаха в мача след 25:19. Подемът им продължи в четвъртия сет и те разгромиха съперника с убедителното 25:13.

Така се стигна до тайбрек, където домакините поведоха с 12:9, но допуснаха две непредизвикани грешки на сервис и след 15:13 тима от Бургас спечели морското дерби.

Така в плейофите следващия уикенд Дея спорт ще срещне Славия, а Варна ДКС ще се изправи срещу шампионките от Марица.

Тази събота и неделя девойките старша възраст на варненския клуб ще бъдат домакини на първия квалификационен турнир от ДП до 20 г.

Техни противници са отборите на Берое (Стара Загора), Звезди 94 (София) и Пан волей (Панагюрище), като първите два тима продължават битката за финалната осмица.

снимка: Варна ДКС