четвъртък, май 2, 2024

Черно море Тича изгуби след уникална драма

Най-четени

Още публикации

Баскетеболният Черно море Тича изгуби от Спартак Плевен с 86:90 (17:23, 16:19, 17:22, 27:13, 9:14) след изключителна драма и продължение в мач от първата шестица в 28-ия кръг на Националната баскетболна лига, игран в зала “Христо Борисов” във Варна.

Домакините бяха водени от помощник-треньора Денислав Коцев, след като наставникът Кирил Болшаков напусна поста си вчера. Новият старши треньор ще бъде представен от ръководството на варненския клуб в понеделеник, пише Sportal.bg.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Мачът започна по-добре за домакините от Варна, които реализираха в първите си три поредни нападения, за да поведат с 6:2 рано в двубоя. Денислав Вутев и Алекс Ломакс обаче помогнаха на плевенчани да си спечелят първата преднина в срещата при 6:7 в своя полза. Бързо след това плевенчани успяха да се върнат в мача и да обърнат резултата 12:11. 2 минути преди края на частта двата отбора продължиха да се гонят в резултата, като Спартак имаше преднина от 2 точки (17:15). А след 10 минути игра гостите поведоха с 23:17.

ВТОРА ЧАСТ:

След по-малко от 2 минути игра варненци успяха да стопят пасива си до 3 точки (21:24). Близо 7 минути преди почивката лошата новина за Черно море беше натрупването на 3 лични нарушения на капитана Мартин Коцев. Плевенчани се възползваха пък максимално от проблемите на домакините, като поведоха с 29:21, което наложи и първо прекъсване за домакините. Бързо разликата скочи до 12 точки (33:21). Положението за играчите на Денислав Коцев ставаше все по-сложно, като при малко повече от 2 минути до края неговият тим изоставаше с 28:42. Тройка на Къртис Джоунс намали пасива на варненци на 9 точки (33:42). Като в крайна сметка гостите се оттеглиха именно с тази преднина на почивката.

ТРЕТА ЧАСТ:

Само след минута игра разликата стана 14 точки в полза на Спартак Плевен, а варненци не успяваха да намерят начин да противодействат на съперника си. Малко след това скочи и до 16 точки. При малко повече от 3 минути до края на частта варненци успяха да се върнат в мача, намалявайки пасива си на 8 точки (48:56). Бързо плевенчани пак вдигнаха разликата на двуцифрена – 10 точки (58:48). Не трябваше много, за да стане тя 61:48. В игра се завърна Мартин Коцев, който имаше на сметката си 4 лични нарушения. Разликата все пак скочи до 14 точки преди последната четвърт.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ:

Само за минута и половина домакините успяха да намалят пасива си от 14 до 7 точки със серия от 7:0. (57:64). Малко след това разликата стана 3 точки (62:65), след серия от 12:1 за Черно море. А след тройка на Къртис Джоусн се стигна до равенство (65:65), при оставащи малко повече от 6 минути до края начастта. След това Спартак отново успя да поведе с 2 точки, а Иван Спиров изпрати Черно море напред в резултата с точка (68:67). Ивко Ивков пък върна лидерството на Спартак (69:68), а надлъгването на двата отбора продължава с пълна сила. Близо три минути преди края на мача Мартин Коцев напусна играта за 5 лични нарушения. При оставащи 32 секунди до края на мача се стигна до равенство 77:77, което прати мача в продължение.

ПРОДЪЛЖЕНИЕ:

Кош на Костадин Лазаров даде преднина от 2 точки на Черно море (79:77). След 2 минути игра „моряците“ са с 5 точки напред (83:78). 1:38 минути преди края Спартак намали пасива си на 2 точки. Минута преди края плевенчани поведоха с 1 точка, след серия от 6-0. Два поредни коша на Николай Стоянов дадоха преднина от 3 точки на гостите, при оставащи 32 секунди до края на продължението. Тя се вдигна до 5 точки, но 9 секунди преди края тройка на Къртис Джоусн стопи пасива на варненци до 2 точки (86:88), като в крайна сметка Спартак спечели срещата.

ЧЕРНО МОРЕ: Мартин Коцев, Къртис Джоунс, Костадин Лазаров, Венелин Христов, Иван Спиров

СПАРТАК ПЛЕВЕН: Алекс Ломакс, Джулиен Люис, Николай Стоянов, Брайънт Томас, Денислав Вутев

снимка: фейсбук