Черно море ще опита да спре черна серия срещу Левски на „Герена“

Най-четени

Още публикации

снимка: Будна Варна

Черно море ще опита да прекъсне неуспешна серия срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов“ в София. Преди сблъсъка между двата отбора в неделя варненци са записали четири поредни загуби в елита на това съоръжение.

За последно те победиха на този терен преди 3 години и 5 месеца – на 24 октомври 2020 година с 2:1. Тогава „моряците“ губеха на почивката с 0:1, но след нея сътвориха пълен обрат с попадения на Матиас Курьор и Васил Панайтов, който в предстоящия сблъсък ще бъде титуляр за варненци.

През този период Черно море има победа като гост на Левски, но на неутрален терен. Това се случи на 14 февруари 2023 година, когато съперниците се срещнаха в първия пролетен кръг във Велико Търново заради наказание на „сините“.

Подопечните на Илиан Илиев надделяха с 1:0 след гол на Александър Василев в 35-ата минута.

Левски посреща Черно море в неделя, 12 май, от 19:30 часа.