Днес над по Черноморието облачността ще е значителна, след обяд – купеста и купесто-дъждовна, на места главно по северното крайбрежие ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевиици. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 22°-24°. Температурата на морската вода е 22°-23°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.
На 14 юни слънцето във Варна изгрява в 5:28 часа и залязва в 20:50 часа. Продължителността на деня ще е 15 часа и 22 минути. Фазата на Луната е три дни след пълнолуние.
Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Над Източна България облачността ще е значителна, след обяд купеста и купесто-дъждовна и там на места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са между 25° и 30°, в София – около 25°.
В планините ще е предимно слънчево. Около и след обяд над масивите от Източна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа умерен вятър предимно от север. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра – около 12°.


