Зам.-кметът Кирчев: Подлезите във Варна са в критично състояние, нуждаят се от основен ремонт

Още публикации

Обследването на подлезите във Варна, чиито брой надвишава 60, се очаква да приключи до 3 месеца. След като стане ясно актуалната картина, ще се изясни и колко средства са необходими. Финансиране за ремонти на този етап няма осигурено. Това стана ясно от думите на зам.-кметът Димитър Кирчев, предаде Moreto.net.

По думите му състоянието на всички подлези е критично. Имат нужда от основен ремонт, а не само някаква рехабилитация.

При подаването на проекти от общините за финансиране от държавата през май са поискани средства за ремонта на 13 подлеза, но към момента няма сключени споразумения и няма информация за одобрение.

„Ако не стане, може би догодина ще търсим някакъв друга източник на финансиране, за да направим основен ремонт на всички подлези“, каза Кирчев.

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации