Община Варна иска още камери по улиците

Още публикации

Община Варна и ОД на МВР възнамеряват да увеличат видеонаблюдението в морската столица, като така целят да намалят противообществените прояви в града. Готовност за разширяване на системата за видеонаблюдение бе обсъдена на среща на заместник-кмета Илия Коев с началника на областната дирекция на МВР във Варна старши комисар Красен Торимацов, началника на сектор „Пътна полиция“ Петко Камбуров, представители на различни партньори на варненската полиция – „Асоциация за пострадалите при катастрофи“, общинската фирма „Градски транспорт“, охранителна фирма и други.

Целта е по-ефективен контрол, превенция и по-бърза реакция при нарушения. Коев припомни още, че предстои разширяване на правомощията на общинската администрация по отношение на събираемостта на глобите за пътни нарушения, пише „Черно море“.

Новите камери ще могат да бъдат свързани със системите на полицията.

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации