Клиниката по урология в университетската болница във Варна вече е с нова роботизирана система

Още публикации

Клиниката по урология в университетската болница „Св. Марина“ във Варна вече разполага с нова роботизирана система за минимално инвазивни операции, съобщиха от Медицинския университет в крайморския град. Да работят с нея са сертифицирани четири екипа.

Новата хирургична система Versius разширява възможностите на лекарите за прецизна работа в тесни анатомични пространства, подпомага контрола и ергономията на оператора и позволява комплексни интервенции да се извършват по щадящ за пациентите начин, предаде БТА. Апаратурата е приложима за широк спектър урологични операции – при злокачествени заболявания на простата, пикочен мехур, бъбрек, реконструктивна урология, както и оперативно лечение на доброкачествена урологична патология.

Реклама

Робот-асистираното лечение се реимбурсира от Националната здравна каса.

През юни миналата година университетската болница във Варна се сдоби с най-модерната високотехнологична апаратура за миниинвазивни интервенции в областта на травматологията и неврохирургията. В началото на тази година бе открита обновената Първа хирургична клиника в болницата, която разполага и със смартзала за обучение. 

Реклама

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации