Районната прокуратура се самосезира за отсечените липи в центъра на Варна

Още публикации

Районната прокуратура във Варна образува преписка по публикации в електронни медии от 13 май 2026 година, касаещи отсичане на дървета от вида липа в централната част на града.

Преписката е образувана незабавно и има за цел да се установи дали изсичането на дърветата е законосъобразно или не, има ли данни за извършено престъпление по смисъла на Наказателния кодекс или за друг вид нарушение на закона, което подлежи на административна санкция, както и има ли виновно поведение от страна на длъжностни лица, предаде Радио Варна.

Предстои да бъдат събрани всички данни, относими към случая, както и да бъде извършен анализ на резултатите с оглед преценка на последващите действия, информираха от пресцентъра на прокуратурата. 

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации