ГДБОП влязоха в кметство „Приморски“ по случая „Баба Алено“, научи медия „Будна Варна“.
В момента изкарват хората от кметството и ги качват в бусове.
Две служителки от устройство на територията са задържани при акцията, изкарват и папки с документи .
Към момента на територията на район „Приморски“ се извършват процесуално-следствени действия от полицейски служители, включително претърсвания в административни помещения, архив и служебни кабинети на кметството.
Действията се извършват след издадени съдебни разрешения в рамките на досъдебно производство, свързано с проверка на данни за издаване на удостоверения за търпимост въз основа на неверни обстоятелства.
Разследването се провежда под ръководството и надзора на Районна прокуратура. В акцията участват служители на ГДБОП и ОДМВР – Варна.

