„Възраждане“ иска възстановяване на бившето оздравително училище край Варна

Още публикации

От „Възраждане“ заявяват намерение да предприемат действия за възстановяване на бившето оздравително училище „Д-р Никола Димитров“ във Варна.

Години след прекратяването на дейността на училището то е оставено да се руши. Откритата площадка за физическо възпитание е обрасла с бурени, а районът се е превърнал в свърталище на наркозависими, алармира общинският съветник от „Възраждане“ Юлиян Губатов.

Имотът, който включва три сгради и терен от около 5 декара в близост до курортния комплекс „Св. св. Константин и Елена“, е 100% общинска собственост.

Училището е открито през 1968 г. и функционира до 2015 г. В него са се обучавали деца от първи до осми клас, като паралелките са били до 16 ученици. Освен образователна дейност, училището е имало и профилактична функция, свързана с опазването на здравето на децата.

От „Възраждане“ заявяват намерение да предприемат действия за възстановяване на сградите и пространството и връщането им към предназначение, свързано с образованието, пише „Морето“.

През 2024 г. беше обсъждана възможността в сградата на т.нар. „климатично училище“ да бъде обособена детска градина с яслени групи за децата от „Виница“ и курортните комплекси, но идеята не получи развитие от общинската администрация.

Реклама

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации