Над 3 евро за кубик вода във варненско от март

Още публикации

От началото на март цената на водата във Варненско се увеличава, сочат данните за стойността на водоснабдителните услуги, публикувани на сайта на „ВиК – Варна“ ООД.

За кубик вода за питейни нужди за битови абонати вече ще се плаща 3,028 евро с ДДС, при 2,842 евро досега.

От 1 март се увеличава цената и на трите компонента, формиращи крайната стойност. Доставянето на питейна вода за битовите и приравнени към тях абонати става 1,968 евро с ДДС, при 1,836 евро към момента, предаде БТА.

Цената на отвеждането на отпадъчните води нараства от 0,448 евро на 0,461 евро, а за пречистване – от 5,558 на 0,599 евро с ДДС.

Сметката сочи, че увеличението на цената е с малко над 6,5 на сто.

Последното увеличение на цената на водата във Варненско бе от 1 януари миналата година, показва още справката на сайта на „ВиК – Варна“ ООД.

Реклама

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

336x280
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама

Последни публикации